W środę 24 października 2018 r. w naszej Szkole odbyła  się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych przebiegająca pod hasłem „Książka to przyszłość”.
W pierwszej części spotkania odbył się szkolny etap Konkursu Pięknego Czytania. Uczestnicy konkursu  czytali wybrany przez siebie utwór Zbigniewa Herberta i wylosowany fragment literatury dotyczącej wydarzeń sprzed 100 lat związanych z Rocznicą Odzyskania Niepodległości.
Wśród wyróżnionych przez  Jury znalazła się Katarzyna Gniado z kl. IIF, która będzie  reprezentować Zespół Medyczno-Społecznych Szkół Policealnych Mińsku Mazowieckim w VII Powiatowym Konkursie Pięknego  Czytania.
Następnie dwoje uczniów, Patrycja Pietrzak i Maciej Bareja, czytając kwestionariusz Prousta przybliżyło zebranym interesujące dane o Zbigniewie Herbercie.
Na zakończenie łącznicy z biblioteką przekazali dary książkowe od poszczególnych klas, zachęcając do przeczytania nowości. W podziękowaniu otrzymali słodkie co nieco, a wyróżnieni w konkursie nagrody książkowe.

nauczyciele bibliotekarze

Leave a Comment