W czwartek  21 października 2021 r. w naszej bibliotece  odbyła  się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, przebiegająca pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”.

W pierwszej części spotkania odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania. Uczestnicy konkursu  czytali wybrany przez siebie fragment prozy Stanisława Lema.
Jury w składzie:  p. Katarzyna Kot-Szubińska,
p. Katarzyna Domańska i p. Elżbieta Horoszko wyłoniło uczennice Zespołu Szkół i słuchacza MSP, którzy  będą reprezentować szkoły w listopadzie w  X Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania. Medyczną Szkołę Policealną zaprezentuje Wojciech Chilimoniuk.
Następnie p. Elżbieta Ładno nawiązując do tegorocznego hasła MDBSz przedstawiła legendę japońską Momotarő.
Łącznicy z biblioteką przekazali dary książkowe od poszczególnych klas, zachęcając do przeczytania nowości. W podziękowaniu otrzymali słodkie co nieco, a wyróżnieni w konkursie nagrody książkowe.
Świętu towarzyszy Kiermasz Taniej Książki.

Zwycięzcom  I etapu Konkursu gratulujemy!
 Wszystkich czytelników zapraszamy do odwiedzania biblioteki.
                                                                                                                                                   Elżbieta Ładno