Wkręć się w działanie! Rusza nabór do Młodzieżowego Sejmiku
Jak zdobyć samorządowe doświadczenie jeszcze w młodym wieku, wziąć udział w inspirujących projektach i mieć wpływ na ważne dla młodzieży inicjatywy? Zostań młodzieżowym radnym województwa! 1 czerwca 2022 r rozpoczęła się rekrutacja do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zgłaszanie kandydatur trwa do 29 lipca br.
Jak mówi marszałek Adam Struzik, młodzieżowy sejmik ma możliwie wiernie odwzorowywać działania „prawdziwego” sejmiku. – Młodzi radni reprezentują młodzież ze swoich okręgów wyborczych, obradują w komisjach, podejmują własne inicjatywy, jak i są cennym głosem doradczym w sprawach dotyczących młodzieży. Gorąco zachęcam aktywne, młode osoby do zgłaszania swoich kandydatur. Młodzieżowy sejmik to prawdziwa lekcja samorządności, działania i współpracy – podkreśla marszałek.
Młodzieżowi radni mają realny wpływ na podejmowane decyzje w sprawach ważnych dla młodzieży. Reprezentują głos młodzieży w dialogu z organami Samorządu Województwa Mazowieckiego. Młodzieżowy sejmik to prawdziwa lekcja samorządności, działania i współpracy.
Gorąco zachęcamy aktywne, młode osoby do zgłaszania swoich kandydatur.
Więcej informacji na załączonych plakatach