Bezinteresownie pracują na rzecz drugiego człowieka, niosą pomoc potrzebującym, budują więzi oparte na zaufaniu i solidarności – tacy są wolontariusze z Mazowsza. Ich zaangażowanie i altruizm warto propagować i nagradzać!
Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłosił XII edycję Konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Konkurs organizuje Województwo Mazowieckie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.
W tym roku Laureaci będą wybierani w następujących kategoriach:
• indywidualny wolontariusz,
• wolontariat grupowy,
• szkolne/przedszkolne koło wolontariatu,
• wolontariat seniorów,
• kategoria specjalna – pomoc Ukrainie.
Działalność wolontariuszy widoczna jest w wielu obszarach, w których swoje zadania realizuje samorząd województwa, są to m. in. edukacja, pomoc społeczna, ochrona środowiska, kultura fizyczna i turystyka czy ochrona zdrowia. Jednocześnie wyjątkowo w tej edycji została dodana kategoria specjalna, w której uhonorowana zostanie organizacja pozarządowa za działalność na rzecz pomocy Ukrainie. Aktywność, która będzie zaliczana do tej kategorii może być prowadzona na terenie naszego kraju oraz Ukrainy w zakresie np. pomocy humanitarnej, edukacyjnej, psychologicznej, medycznej, socjalno-bytowej.
Więcej informacji pod adresem
Mazowieckie Barwy Wolontariatu