W czwartek 26 października 2023 r. w naszej Szkole odbyła  się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, przebiegająca pod hasłem „Tu kwitnie wyobraźnia

W pierwszej części spotkania, po słowie wstępnym przedstawionym przez p. Elżbietę Horoszko – nauczyciela bibliotekarza ZS  im. MSC, odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania. Uczestnicy konkursu  czytali wybrany przez siebie fragment prozy Wisławy Szymborskiej.
Jury w składzie:  p. Katarzyna Kot-Szubińska, p. Anna Rokicka i p. Edyta Radomska zakwalifikowały  Sylwię Gańko słuchaczkę I sem.  kierunku opiekunka dziecięca Medycznej Szkoły Policealnej  do kolejnego etapu konkursu.

Łącznicy z biblioteką na ręce p. Elżbiety Ładno przekazali dary książkowe od poszczególnych klas, zachęcając do przeczytania nowości. W podziękowaniu otrzymali słodkie co nieco, a p. Sylwia Gańko nagrodę książkową.
Świętu towarzyszy Kiermasz Taniej Książki.

8 listopada 2023 r. w Bibliotece Pedagogicznej  w Mińsku Mazowieckim odbył się II etap XII Powiatowego Konkursu.

Wielka Gala połączona z wręczeniem nagród odbyła się 15 listopada 2023 r. w Bibliotece Pedagogicznej. W kategorii szkół ponadpodstawowych Sylwia Gańko zajęła trzecie miejsce. Na uroczystość przybyła p. Dyrektor Katarzyna Kot-Szubińska i Elżbieta Ładno – opiekun przygotowujący słuchaczkę do konkursu. W trakcie uroczystości laureaci I miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych czytali fragmenty prozy Wisławy Szymborskiej. Imprezę uświetnił występ zespołu wokalno- instrumentalnego Kreska pod opieką Jakuba Maguzy.

Laureatce Konkursu Sylwii Gańko gratulujemy!
                                                                                                                                           Elżbieta Ładno