W niedzielę, 17 marca 2024 r. słuchaczki 4 semestru kierunku opiekunka dziecięca pojechały do Teatru Lalka w Warszawie na przedstawienie Śpiąca królewna. Jest to klasyczna baśń Charlesa Perrault w adaptacji Hanny Januszewskiej z muzyką Jerzego Wasowskiego.
          Śpiąca królewna  przełożona na język sceny to spektakl pełen uroku, rozegrany całkowicie w planie lalkowym, przeprowadzony z pełną humoru narracją i z nie pozbawionym dowcipu układem poszczególnych wydarzeń. 
           Reżyser, Piotr Kurzawa, zdecydował się na użycie w przedstawieniu ponad 30 lalek, które były animowane przez aktorów z zapadni. W ich formie wspaniale zostały oddane charaktery i osobowości poszczególnych postaci. Szczególną wiotkością w ruchu, dzięki powiewnym szatom, imponują przybyłe z krainy czarów Wróżki, które uczą cierpliwości i dowcipu, a także pomagają wskazywać, co robić ze swoim życiem, by nie przespać własnego szczęścia.
           Celem wyjazdu było poznanie środków przekazu w edukacji teatralnej małego dziecka, poznanie różnego rodzaju lalek oraz udział w warsztatach tworzenia dla dzieci i z dziećmi rekwizytów do mniejszych i większych form scenicznych. Miałyśmy też niepowtarzalną okazję zwiedzić kulisy teatru!
      Organizatorem wycieczki była Elżbieta Ładno, nauczyciel pracowni literatury dziecięcej.